Ameliyatsız Yüz Germe (Fokus Ultrason )Nedir?

Ameliyatsız yüz germe yüksek yoğunlukta fokuslu ultrason ile cildin alt katmanlarına inilerek kontrollü hasar yaratılıp dokunun sıkılaşması kendini yenilemesini ve toparlanmasını sağlar. Ses dalgaları cildi taşıyan dokuları uyarır sıkılaştırır kolajeni üretimini arttırır.Böylelikle uygulama bölgesi yaklaşık 45 ila 90 günde kollajen üretimi ile daha güçlü bağ dokusuna sahip olur ,gerilir ve toparlanır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe anestezi gerektirmeksizin cilde uygulanan iletken jel yardımıyla uygun başlıklarla ve derinlikte yüz boyun dekolte kol gibi bölgelerde uygulanabilir. Uygulamada önemli olan uygun katmana uygun başlıkla uygun sayıda atış yapılmasıdır. Yapılan kaliteli atış sayısı işlemin etkinliğini belirler.

 

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) ile Cilt gençleşir mi?

 

Ameliyatsız yüz germe ile ciltteki sarkmalar 45 ila 90 günde toparlanır.Yüzeyel kırışıklıklar hafifler, nazolabial oluklar azalır, çene hattındaki sarkmalar toparlanır ,orta yüz bölgesi yükselir ve göz altı çukurları toaparlanır. Yüzde gençleşme ve liftin etkisi sağlanır. Uygun hastada çok nitelikle sonuçlar sağlar.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (Fokus Ultrason )Güvenli midir?

Ameliyatsız yüz germe ehil ellerde ,doğru başlıklarla doğru katmanda ve doğru dokuda kullanıldığı sürece güvenli bir işlemdir. Ameliyatsız yüz germe bir hekim uygulamasıdır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) ile  Cilt gerilir mi?

Ameliyatsız yüz germe işlemi sonrası ,doğru hastada doğru işlem ile cilt toparlanır ve lifting etkisi sağlanır.Hasta memnuniyeti kontrollü hasarın vücut tarafından tamir edilmesi ile başlar, bu süreç kişiden kişiye değişmekle birlikte yanık iyileşme prosedürü gibi 45 ila 90 gün sürer. Etkinliği ortalama 2 yıldır.

 

Ameliyatsız Yüz Germe (Fokus Ultrason )Etkisi ne kadar sürer?

Ameliyatsız yüz germe işleminin etkisi oluştuktan sonra yaklaşık 2 yıl etkinliği sürer. Uygulama yapılan kişilerde yer çekimi etkisi ,genetik faktörler ,beslenme kalitesi ,sigara alkol gibi olumsuz alışkanlıklar nedeniyle yıpranma devam etmektedir. Ve zaman hücre döngümüzü etkilemekte yaşlanma sürecine katkı sağlamaktadır. Yaşlanma yönetimi için özellikle lifting etkisi ve uygulama sahasında ortalama %40-50 toparlanma sağlamasıyla  etkin bir uygulamadır ve 2 yılda bir tekrarlanmalıdır.

 

Hangi Durumlarda Ameliyatsız Yüz Germe (Fokus Ultrason )kullanılır?

Ameliyatsız yüz germe kaz ayakları,çene sarkmaları,göz kapağı sarkmaları,gıdı sarkması,yanak sarkmalarında kullanılabilir.Tek seanslık bir işlemdir . Anestezi gerektirmez . 35-40 dakikada uygulanabilir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) kimlere uygulanır?

Ameliyatsız yüz germe yanak göz kapağı ve çene hattında sarkmaya meyili olan veya belirgin sarkması olan kadın erkek herkese yapılabilir.

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) Yaptıran Ünlüler?

Safiye Soyman , Ajda Pekkan ,  Merly Streep , Jane Fonda gibi ünlüler ara ara lifting etkisine sahip uygulamalar yaptırıyor.

 

Ameliyatsız Yüz Germe(Fokus Ultrason ) Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe işlemi uygulama bölgesine ve atış sayısına göre fiyatlandırılır. Yüz bölgesi 300 atış üstü 3000-3500 TL, boyun bölgesi 200 atış civarı 2000 -2500 TL civarı uygulanmaktadır.

 

Sık Sorulan Sorular

1-Ameliyatsız Yüz Germe işlemi sonrası yaşayacağım süreç nedir?

İşlem sonrası ciltte hafif pembelikler olabilir. Korkulacak bir durum değildir kasa sürede geçer.İyileşme süresince dokuda hassasiyet olabilir.Dokuda sıkılaşma toparlanma 45 günde başlar 90 günde tam şekilde oturur. Mikro seviyede gün gün iyileşme yaşanır.

İşlem sonrası nemlendirici ve güneş kremi önerilir.

 

2-Ameliyatsız Yüz Germe işlemi sonrası kaçınılmadı gereken durumlar nelerdir?

Sıcak duş hamam sauna gibi uygulamalar ,güneşlenmeden 1 hafta kaçınılmalıdır.

 

3- Ameliyatsız Yüz Germe kaç seans yapılmalıdır?

Ameliyatsız yüz germe tek seans uygulanır . İstenirse 2 yolda bir tekrarlanabilir.

 

4- Ameliyatsız yüz germenin etkisi ne zaman görülür?

Ameliyatsız yüz germe işlemi etkidi 45-90 günde görülür.

 

5- Ameliyatsız Yüz Germe işlemi ne kadar sürer?

Ameliyatsız yüz germe işlemi 30-45 dakika kadar sürer