Cosmelan Nedir?

Yeni kuşak leke tedavisidir. Enzim peeling sistemi ile çalışır.

Gebelik lohusalık lekeleri,güneş lekeleri,yaşlılık lekeleri,ilaç kullanımına bağlı lekeler ve idiyopatik nedenli lekelerde kullanılabilen bir leke maskesidir.

 

Cosmelan nasıl yapılır?

Hastamızın cildi temizlenir.Sonrasında arındırıcı solüsyonla cildin yağ tabakası dengelenir.Hassas bölgeler varsa korumaya alınır.Cosmelan maske homojen bir şekilde  hazırlanır ve cildin üzerine spatula yardımıyla uygulanır.Lekenin derinliğine göre 8-12 saat ciltte tutulur. Ilık su yardımıyla yıkanır.Devamında kızarıklık önleyici iyileşmeyi hızlandırıcı kremi kullanılır.Cildin iyileşme süreci takip edilir.4-7 gün devam kremi kullanılmaya başlanır .Bu tedavi sürecinde mutlak değişmez ürün Melan 130 pigment kontrol güneş kremini düzenli kullanmaktır.

 

Cosmelan tedavisi sonrası hastayı neler bekliyor?

Cosmelan tedavisi sonrası ciltte kızarıklık, ödem ,hafif pullanma görülebilir..Kişiden kişiye değişmekle birlikte 3-7 gün kadar sürer. Doku içindeki enzim çalışması yaklaşık 1 ay devam eder. 1 ayın sonunda doktor kontrolü önerilir.

 

Cosmelanın cilde etkileri nelerdir?

Cosmelan ciltteki lekeleri melanin pigmentlerini hedef alarak temizler.

Beraberinde içindeki vitamin ve antioksidanlar ile cilt kalitesini arttırır. cilt parlar gözenekleri daralır.Cilt tazelenir.

 

Cosmelan güvenli bir uygulama mıdır?

Cosmelan tedavisi etkin ve güvenli bir uygulamadır. Doğru hasta seçimi ve doğru hekim uygulamaları ile güvenli uygulamalar mümkündür.

 

Cosmelanın etkisi ne kadar sürer?

Cosmelan tedavisi lekenin bulunduğu katmana göre lekeleri yok eden ,azaltan ve baskılayan bir tedavidir.Düzenli hayat kalitesine sahip ,devam tedavisine uyan, güneşten ve zararlı leke yapıcı etkenlerden uzak duran kişilerde çok uzun süreli etkin bir tedavidir.

 

Cosmelan tedavisi kimlerde kullanılır?

Leke problemi olan kadın erkek hastalarda kullanılabilir.

Etken maddelere özel etken maddelere allerjisi olan kişilerde,hamilelerde,lohusalarda kullanılmaz.

 

Cosmelan Fiyatları

Comelan uygulama fiyatları 4000-7500 TL arasında değişmektedir.

 

 

 

 

Sık sorulan sorular:

Güneş lekelerim var 50’li yaşlardayım cildimde yaşlanma etkileri görülüyor. Cosmelan ile tek işlemle cildime tazelik verebilir miyim?

 

Cosmelan leke tedavisi ve cilt yenileme için iyi bir maske sistemidir.Evet cildini tazelemek lekelerden arındırmak ve gözeneklerinizi daraltmak için kullanabiliriz.