Dermapen nedir?

Dermapen bir mezoterapi uygulana yöntemidir. Kullanılan kalem işleme ismini vermiştir. Ciltte iğneler yardımıyla kontrollü hasar delik oluşturulur. Cilt yenilenme süreci uyarılır. Doku içinde oluşan fibrmz bantlar parçalanır ve düzgün bir cilt oluşmadı hedeflenir.

 

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen lokal anestezi uygulanarak yapılır. Tüm yüz boyun dekolte el sitria selülit saç veya istenilen bölgeye uygulanabilir. Derinin kalınlığına göre 0,25 den 2,5 mm derinliğe kadar uygulama yapılır. Dermapen esnasında ciltte oluşturduğumuz deliklerden Prp mezoterapi ürünleri de verilebilir. Tedavi donardı bu delikler 6-8 saat micro seviyede de olsa açık olacağından işlem sonrası hijyen kurallarına uymak çok önemlidir.

 

Dermapen ile Ciltte neler değişir?

Dermapen ile ciltte sıkılaşma gözeneklerde daralma skar izlerinde azalma lekelerde azalma ciltte yenilenme ciltte gençleşme ciltte bağ doku hücrelerinde çoğalma meydana gelir. Oluşan değişiklikler Macro ve öicro seviyede gözlemlenebilir.

 

Dermapen güvenli midir?

Dermapen cildi tanıyan anatomisini bilen ehil ellerde güvenli bir uygulamadır. Kontrolsüz hasar iz bırakabilir işlem ehil ellerde yapılmalıdır.

 

Dermapen kalıcılığı etkinliği nedir?

Dermapen ciltte iyilrşme sağlayan bir işlem olduğu için etkinliği kalıcıdır. Kişiye göre değişmekle birlikte ortama 4 seans öneriyoruz. Seans sayısı kalıcılığı arttırıyor.

 

Dermapen işlemi ne kadar sürer?

Dermapen işlemi yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir. İşlem sonrası kuzarıklık hafif ödem ciltte hafif soyulma oluşabilir . İuilrşme sürecine göre 3-7 gün kadar sürer.

 

Dermapen hangi durumlarda uygulanır?

Dermapen ciltte yenilenme istediğimiz durumlarda uygulanabilir. Skar tedavisi, sivilce tedavisi ,leke tedavisi ,selülit tedavisi ,sitria tedavisi ,saç dökülmesi çeşitli kullanım alanlarıdır.

 

Dermapen kullanan ünlüler?

Dermapen  rutinde pek çok ünlü tarağından tercih edilen bir tedavi şekildir. Sharon Stone’un mezoterapi ve Dermapen gibi tedavileri çok uzun süre kullanmıştır.

 

Dermapen fiyatları nelerdir?

Dermapen fiyatları kullanılan Dermapen kalemine ve ucuna göre değişir. 500 Tl ile 1500 Tl arası uygulama yapılan merkez bulabilirsiniz.

 

Sık sorulan sorular

1-Hangi Dermapeni kullanıyorsunuz?

Kliniğimizde Dermapen3 kullanıyoruz. Çok etkin sonuçlar elde edilen güvenli bir alettir.