Evde Cilt Bakım Ürünü Kullanayım Mı?

Evde Cilt bakımı için ne yapmalıyım?

Evde ne krem kullanmalıyım?

Yüzümü neyle yıkamalıyım?

Tonik kullanmalı mıyım?

Serumu ne zaman süreyim?

 

Serum Booster yazıyor ama ne zaman  nasıl kullanayım?

Akneli cildim var, nasıl kuruturum akneleri?

Cildim çok yağlı nemlendirici kullandığımda kusuyor ne yapmalıyım?

Gibi gibi pek çok soru ile karşılaşıyoruz.

Evde Cilt bakımı için ne yapmalıyım?

Konu güzellik olunca akla ilk cilt bakımı ve ev bakım ürünleri geliyor.

Temiz bir cilt tüm işlemlerin ilk adımı aslında. Medikal cilt bakımı profesyonel kişiler tarafından 

ya Hydrafacial Oxygeneo gibi cihazlarla ya da yüksek konsantrasyon ürün içeren kaliteli cilt bakım ürünleri ile yapılabilir. 

Bu yüksek konsantrasyon ürünler asit ve türevlerini içerdiği için uzman kişiler tarafından kliniklerde yapılması uygundur evde yapılamaz. Evimizde daha güvenli cildin yüzeyinde hasar oluşturmadan cilt bakımı yapabileceğimiz ürünler tercih etmeliyiz. Burada da etkinlik açısından ürünlerin içeriği ve kalitesi ön plana çıkıyor elbette.

Evde Cilt bakımı için ne yapmalıyım evde ne kullanmalıyım?

Cilt yapımız, cilt rengimiz, cilt kalitemiz ne olursa olsun yapmamız gereken ana kurallar çok basit ve hepimizin kolaylıkla uygulayabileceği şeyler aslında. İki eliniz kanda olsa cildinizi sabah akşam cildinize uygun yıkama jeli köpüğü veya yağı ile çevresel tüm kirlerden ve makyaj artıklarından  tüm gözeneklerinize kadar temizleyebilir ,üstüne de  miceller su ile ikincil bir uygulama yaparak gözenek sıkılaştırıcı olarak tonikleyebilirsiniz.

Şimdi cildimizi temizledikten sonra sırada cildi desteklemek var.Bunun için öncelikle cildin ihtiyacı olan bir serumu  en alta yani ilk olarak cilde uygulamamız gerekiyor. Nemsiz kuru yıpranmış ciltte hyaluronik asit serumlar Hydra cerum , 35 -40 yaş üstü elastikiyet problemi olanlarda kollajen serumlar Lift serum  leke problemi olanlarda c-light serumlar ,bright serum sarkma problemi olanlarda lifting serumlar Rtime cerum, hassas işlem görmüş yatışması gereken ciltlerde B3 Serum gibi serumlar baz gibi ilk olarak cilde uygulanmalıdır .

Serum sonrası cildinize uygun nemlendirici yada boosterları tercih edebilirsiniz. Nemlendiriciyi yağlı cilt, kuru cilt veya hassas cilt olarak almanız en uygunudur.

Boosterlar en çok akıl karıştıran  ürünler arasında yer alıyor  aslında .Boosterları nemlendiriciden daha yoğun etken maddeye sahip, içeriğinde çeşitli asitlere daha fazla yer verilen, nedene odaklı ,genelde akşam kullanımı önerilen konsantre ürünler olarak  düşünebilirsiniz.Serum yerine de kullanabilirsiniz.

Kırışıklık tedavisi için %0,3 Retinol ve %0,5 Hyaluronik asit içeren   Skin Perfusion Time Booster,

Sarkma bulguları ve elastikiyet kaybı olan ciltlerde sıkılaştırıcı etkili %6,5 peptit komplex ve resveratrol içeren   Skin Perfusion Lift Booster

Çook  kuru ciltlerde %2,5 Hyaluronik asit içeren ve nemi cilde hapseden %0,5 Seramid içeren   Skin Perfusion Hydra-Booster ,yağlı ve sivilceli ciltte yağı dengelemek sebumu azaltmak için %2 salisilik asit %2.4 laktik asit %3,5 çinko glukonat içeren   Skin Perfusion Balance Booster ,leke ya da cilt ton denge probleminiz varsa %10 glikolik asit %2,5 fitik asit %1 heksilresorsinol (melanin pigment yatıştırıcı) içeren  Skin Perfusion Bright Booster kullanabilirsiniz.

Yüzümüze bakım yaptık peki 

Göz çevresi boyun dekolte ve eller için ne yapmalıyım diyen pek çok danışmanımız oluyor. 20-30 lu yaşlarda kollojen kalitemiz yüksek iken özel bir problemimiz yoksa  göz çevresi boyun dekolte elleri nemlendirmek yeterlidir .Yüzümüze bir ürün kullanıyorsak  göz çevresi boyun dekolte ve  ellerde dış etkenlere çok açık olduğu için ihmal edilmemelidir . 

Göz çevrenizde koyu halka görünümü, ince  kırışıklık şikayeti ,matlık ve  dolaşım problemi veya boyunda kırışıklık gibi özel sorunlarınız varsa hyaluronik asit heksilresorsinol peptit içeren göz çevresine veya boyuna dekolteye özel krem ve serumlar kullanabilirsiniz 

Ve en vurucu son işlem Güneş Kremi!!!

Cildinize en uygun, UVA ve UVB koruyuculuğu yüzde olarak yüksek ,mümkünse mavi ışık gibi özel ışınlardan dizi koruyan  Skin Perfusion UV Skin Protect ve HEV filtresi olan yani sizi telefon ,spot ,televizyonun zararlı ışınlarından da koruyan    daha yüksek koruculuğu olan  Mesoestetic Melan 130 gibi profesyonel ürünleri tercih edebilirsiniz . Leke probleminiz var gün içerinde daha sık ve koruyuculuğu yüksek güneş kremini kullanabilirsiniz.

Evde Cilt bakımı için ne yapmalıyım?

Sorusuna verdiğim bu cevaplardan sonra

Bu işlemler günde kaç dakikanızı alabilir ki ?

Maksimum 5 dakika sabah, 5 dakika akşam. Yani toplamda kendiniz için 10 dakika.

Düzenli olarak yapıldığında ileri yaşlarda yaşınızın iyisi bir cilde sahip olmamanız  mümkün değil .

Çünkü temiz  ,nemli ,ihtiyaçları karşılanmış bir cilt her şeyin temeli!!! 

Aklınızda başka sorular varsa ,ürünleri  ve etkinliğini merak ediyorsanız hatta temin süreçleri için lütfen bizi arayın!