Lazer Epilasyon nedir?

Lazer yardımıyla kılların vücuttan kalıcı şekilde uzaklaştırılmasına epilasyon denir. Kullanılan lazer makineleri farklı dalga boylarında atış yaparak farklı tonda kalınlıkta kıla etki edilmesini sağlarlar.

 

Lazer Epilasyon  Nasıl Yapılır?

Cutera Lazer cihazı ile 755 nanometre dalgaboyunda atış yapılarak  renk pigmentine duyarlı lazer sayesinde koyu ve kalın kıl yapısı kolaylıkla etkilenir. Renge duyarlı olduğu için açık tenli koyu renk kola sahip kişilerde çok etkilidir.Cutera Lazer cihazı 1064nm Nd:YAG lazeri ve yüksek güçlü 755 nm Alexandrite lazerini safir temaslı sistemi ve üstün soğutmasıyla bir araya getiren modern bir lazer epilasyondur. Buz gibi başlık etkisiyle ağrısız epilasyona imkan tanır.

 

Lazer Epilasyon Ciltte Neler Değişir?

Lazer epilasyon ile cildimizde istemediğimiz kıllardan rahatlıkla kurtulabiliriz.Kalıcı ve uzun dönemli epilasyon sağlar. Zaman içinde hormonal etkilere bağlı olarak tekrar kıllarda büyüme olabilir .Ancak zayıf ve estetik olarak önemli olmayacak tüy vasfında olabilir.

 

Lazer Epilasyon Güvenli Midir?

Lazer epilasyon kullanılan lazer cihazına göre güvenlidir. Lazer cihazı ne kadar seçici ise sadece istediğimiz dokuya atış yapabilir etraf dokuya ( cildiniz yağ katmanımız ter bezlerimiz gibi) zarar vermeyiz. Kullanılan lazer makinesi güvenlik açısından çok önemlidir.

 

Lazer Epilasyon kalıcılığı nedir?

Lazer epilasyon ile etkilediğimiz kıldan kalıcı olarak kurtulabiliriz. Bazen hormonal etkilerle tek tük kıllarda büyüme olabilir ancak bunlarda zayıf ve tüy vasfında olacaktır .

 

Lazer Epilasyon işlemi ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre 5 dk ile 1 saat arasında sürebilir.

 

Lazer Epilasyon hangi durumlarda uygulanır?

Lazer epilasyon vücudumuzda istenmeyen kıllar için kullanılır. Ergenliği tamamlamış hormonal problemleri olmayan kıl yapısı işleme uygun olan herkese uygulanabilir .

 

Lazer Epilasyon yaptıran ünlüler?

Zamanınızda pek çok ünlü isim lazer epilasyon uygulaması yaptırmaktadır.

 

Lazer Epilasyon fiyatları nelerdir

Uygulama bölgesine göre fiyatlar değişmektedir. Bölgeye göre 50-500 Tl arasında uygulanabilir.