Dudak Dolgusu

Anasayfa / Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudaklar genetiğe bağlı olarak ya da zamanla yaşın ilerlemesinden dolayı, ince yapıda olabilirler. Dudakların çevresine ya da dudağın içine yapılan bir uygulama ile bayanlar lokum dudaklara sahip olabiliyor.

Dudaklarda doğal olarak bulunan, cildi nemlendiren ve koruyan, hyaluronik asit denilen madde, zamanla dudaklardaki etkisini kaybederek dudakların ince görünmesine yol açar. Dudak dolgusu işlemi ile bu ince görünüm ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulamadır. Çok kısa süren bu işlem mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. 

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Dudak dolgusu zamanla incelen dudaklara hacim kazandırmak için, dolgu enjeksiyonları ile yapılan bir işlemdir. Mutlaka bir uzman tercih edilmelidir. Dudak dolgusu öncesinde dudaklara bir çeşit anestezik krem sürülerek yapılacak enjeksiyon iğnesinin hissedilmemesi sağlanır.

Bir iki dakika içerisinde uyuşan dudaklara uzman doktor tarafından çok küçük iğneler ile ağrısız bir şekilde hyaluronik asit enjekte edilerek şeftali dudaklara sahip olmanız sağlanır. Küçük iğnelerle yapılan bu işlem en fazla 15- 20 dakika sürmektedir. İşlem yapılan kişi gündelik yaşamına hemen devam edebilir. 

Dudak Dolgusu İşleminin Avantajları 

Dudak dolgusu işlemi hacimli ve dolgun dudaklara sahip olmasını sağlarken dolgu yaptıran kişininde, inci dudakların görüntüsüne bağlı olan sıkıntıyı da gidererek, özgüvenli olmasını sağlar. Ayrıca enjekte edilen hyaluronik madde kiraz dudaklar görüntüsü verirken dudakları da, ihtiyacı olduğu nemi kazandırır.

Kişiden kişiye farklılık gösteren bu uygulamanın ektisi yaklaşık olarak 6 ay ila 1 yıl sürer. Bu uygulamada kullanılan hyaluronik madde vücudun nem maddesi olduğu için, yapılan bu basit işlemin hiç bir yan etkisi bulanmamaktadır. Ancak dolgu işleminden sonra bir kaç gün güneşten korunmalı ve dudağa masaj, peeling gibi hassasiyeti arttıracak işlemlerden kaçınılmalıdır. Ayrıca dudakları zorlayan 

 Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır 

Dudak dolgusu yaşın ilerlemesi ile dudak çevresinin de sarkmasıyla ince dudaklara sahip olan yada genetik durumlardan dolayı dudakları ince olan herkese yapılabilir. dudak dolgusu işlemi, dolguyu dudağın içine enjekte ederek doldurma işleminden çok anatomi bilgisi ile estetik bir görünüş sağlayan, ileri düzey uzman gerektiren bir işlemdir.

Uygulamadan sonra dudakların orantılı görünüşünde bir bozukluk ya da ağrı vs olmaması için işlemin bir uzman tarafından yapılması yerinde olacaktır. Bir iki günlük şişkinlik iğnelerden sonra normal görülebilir. Ancak uzman kişinin yapacağı uygulamalarda görünmeyen daha uzun süren şişlikler oluştuğunda dikkat edilmesi gerekir. 

Dudak Dolgusu Tasarımları Nelerdir ?

Dudak dolgusu tasarımı, uygulama sonrasındaki görünümün son haline verilen isimdir. Üst dudak ya da alt dudağa uygulanacak işlemin orantısına bağlı olarak Afrodit dudak dolgusu, Hera dudak dolgusu, Venüs dudak dolgusu isimleriyle işlem yapılabilinir. Dudak dolgusu işleminden önce yapılacak olan enjeksiyon işleminden dolayı kan sulandırıcı ilaçların veya gıdaların tüketilmemesi gerekir.

Dolgu öncesi alkol ve sigara kullanımı ise doktorun belirlediği zaman diliminden sonra kullanılmamalıdır. Dudak dolgusu öncesinde makyaj yapılmamalıdır. İşlemden hemen sonda banyo yapılması önerilemeyeceği için dudak dolgusu işleminden önce banyo yapılması yerinde olacaktır. 

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatlarında belirleyici unsur, kullanılan malzeme, marka, işlemin yapılacağı klinik ve doktordur. İşlemden hemen sonra görülebilen ödem ya da şişlik bir iki gün içinde kaybolacaktır. His kaybı asla oluşmayacak ve dudak şeklinin tam olarak oturmasının süresi ise yaklaşık bir haftadır. 

Dr. ŞULE ŞAKRAK

Bizi takip Edin

Sosyal Medya

Linkler