Sıvı Yüz Germe

Anasayfa / Sıvı Yüz Germe

SIVI YÜZ GERME NEDİR?

Güzel bir yüz şekli yüksek belirginlikte elmacık kemikleri ile ortaya çıkar. Sıvı yüz germe işlemi yüz hatlarını daha çok meydana çıkarır ve yaşlanmadan kaynaklı kırışıklık gibi oluşumları tamamen ortadan kaldırır. Son yıllarda estetik operasyonlarına rağbet artış göstermektedir. Özellikle sıvı yüz gerdirme işlemi çok fazla talep almaya başladı. Yüzde bulunan yağ, kemik ve kas kütlesi eksilse bile bu dokuları destekleyen deri altında herhangi bir değişim olmaz. Bu sebeple de ciltte sarkma gibi durumlar ortaya çıkmaya başlar.  Deri altında yeteri kadar kolajen bulunmadığı için sarkma durumları kendini göstermeye başlar. Yeteri kadar kolajenin yeniden ilave edilmesi cildin yeniden toparlanmasını ve daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Sıvı yüz germe ile bu etkiyi kısa süre içerisinde ve uğraşsız bir şekilde yapmak mümkün olur. Yüzünüz sürekli yorgun ve aşağı doğru sarkmış bir ifadede ise mutlaka bu işlemi yaptırmalısınız.

Sıvı Yüz Germe Nedir?

Sıvı yüz germe deyince akla ameliyat gibi komplike bir işlem gelmemeli. Son yıllarda insanlar ameliyatların yan etkisinden dolayı daha çok ameliyatsız estetik işlemlerine yönelmeye başladı. Bunlardan bir tanesi de sıvı yüz gerdirme işlemi olmaktadır. Cilt üzerinde ciddi sarkıklar oluşmuş ise en iyi kremleri kullanmak bile fayda sağlamaz. Aynı zamanda yaşın ilerlemesi sonucu oluşan kırışıklık gibi problemlerde de en etkili yöntemlerden biri olmaktadır.

Deri altına ya da deri alt dokusuna çeşitli sıvıların enjekte edilmesi ile sarkma ve kırışıklık problemleri olumlu bir şekilde sonuçlanır. Son derece kalıcı bir yöntem olması da büyük bir avantaj sağlar. İşlem sonrasında hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz. Böylece zaman konusunda da tasarruf yapmış olabilirsiniz. İşlemden 1 hafta sonra hastayı en iyi şekilde görmek mümkün olur. 

Sıvı Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

Sıvı yüz germe işlemini yaptırmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması önerilir. 18 yaşından küçük olan kişiler ise aile onayı ile işlemi yaptırabilir. Gıdı sarkması gibi bir problem ile karşı karşıya kalan kişiler bu işlemi yaptırabilirler. Yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisi ile ciddi kırışıklık problemi yaşayan kişiler bu işlemi yaptırmak için uygun kişilerdir.

Burun, çene ve kaş yapısını daha belirgin bir hale getirmek isteyen kişiler sıvı yüz gerdirme işlemi ile istediği görüntüyü elde edebilirler. Bu işlemi yapmadan önce uzman doktor tarafından iyice incelenip daha sonrasında değerlendirme yapılmalıdır. Kişinin yüzüne en uygun olacak şekli ve dereceyi tercih etmeniz gerekir.  Bu işlemde en çok kullanılan madde hyalironik asit olmaktadır. Bu madde sayesinde cilt yenilenir ve gergin bir görünüm kazanır. 

Sıvı Yüz Germe İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her işlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi sıvı yüz germe işlemi sonrasında da dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. İşlem sonrası cilt üzerinde hafif morarma ve kızarıklık durumları meydana gelir. Bu durum geçicidir ve yaklaşık 5 saat sonra tamamen iyileşir. İşlemden hemen sonra cildinize yoğun krem ya da makyaj uygulaması yapmaktan kaçınılmalıdır.

Cildinizde iğne girişleri olduğu için bu durum gözeneklerin kapanması ve cildin nefes alamaması gibi problemleri beraberinde getirir. Aynı zamanda çok sıcak ya da çok soğuk su ile yüzünüzü yıkamaktan da kaçınmanız gerekir. Bu durum da cildin deforme olması konusunda zararlı bir yan etki yaratır. Cildinizde bulunan morarmaları ortadan kaldırmak adına buz uygulama gibi işlemleri kesinlikle uygulanmamalıdır. Bu gibi uygulamalar enjekte edilen sıvının özelliğini bozabilir.

Dr. ŞULE ŞAKRAK

Bizi takip Edin

Sosyal Medya

Linkler