Carbon Peeling Uygulaması Nedir?

Carbon Peeling Uygulaması bir lazer yardımlı uygulamadır. Cildin yağ dengesini düzenler gözenekleri daraltır lekeleri baskılar hücre yenilenmesini uyarır.Cildin aydınlık parlak ve daha genç görünmesini sağlar.

 

Carbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Carbon Peeling Uygulaması için cildimize ince bir tabaka şeklinde sıvı karbon uygulanır. Karbonun cilde nüfus etmesi için 15 dakika beklenir. Daha sonrasında Qswitch Laser cihazı ile birinci aşamada carbonun hücreye yayılması sağlanır. İkinci aşamasında carbonun sayesinde ısı ve ses dalgaları doku içinde kolaylıkla yayılması sağlanır. Üçüncü aşamada farklı dalga boylarında atış yapılarak yüzeyel ve derin lekeler taranır.Melanin pigmentleri patlatılır.

 

Carbon Peeling Uygulaması ile Ciltte Neler Değişir?

Carbon Peeling Uygulaması ile ısı ve ses dalgalarının etkisiyle ciltte kollajen üretimi artar, gözenekler daralır, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkar ve cilt döngüsü hızlanır ve gençleşir.Melanin pigmenti üzerine etkisi sayesinde cilt tonu dengelenir lekeler baskılanır cilt aydınlanır.

Uygulamadan  hemen sonra ciltte gözle görülür bir aydınlanma ve parlaklık ortaya çıkar. 1 hafta kadar sonra cilt yağlanması azalır. Gözeneklerin daralması, cilt gençleştirme ve leke giderici etkisi 2-4 ayda ortaya çıkar. Bu işlemin etkinliği 1-1,5 yıl kadar devam eder.

 

Carbon Peeling Uygulaması Güvenli Midir?

Carbon peeling uygulaması bir lazer işlemidir. Lazer kullanım eğitimi almış ehil ellerde uygulanabilir. Bu koşullarda güvenli bir uygulamadır.

 

Carbon Peeling Uygulaması ile  Kaç seans uygulanır?

Carbon Peeling Uygulaması 4-8 seans uygulanır.Uygulamalar 1-2 hafta aralıklarla uygulanmalıdır.

 

Carbon Peeling Uygulaması ne kadar sürer?

Carbon Peeling Uygulaması carbonun sürülüp bekleme süresi dahil 30 dakikalık bir uygulamadır. Uygulama sonrası rahatlıkla  gündelik hayatınıza dönebilirsiniz. Ciltte soyulma olmaz.

 

Hangi durumlarda Carbon Peeling Uygulaması uygulanır?

Ciltte solgunluk  şikayeti olan , gözenekleri geniş olan cilt ton problemi olan, leke problemi olan,cilt yenilenme döngüsünü hızlandırmak istenen durumlarda uygulanır.

 

Carbon Peeling Uygulaması kimlere uygulanır?

Kadın erkek farketmeksizin herkese uygulanabilir.

 

Carbon Peeling Uygulaması yaptıran ünlüler?

Nur Bilen Yavuzer ,Ceylan Atınç,Reyhan Karaca gibi ünlüler pürüzsüz cilt için cilt bakım uygulamalarına özen gösterirler.

 

Carbon Peeling Uygulaması fiyatları nelerdir ?

Carbon Peeling uygulamaları kullanılan lazere göre yapıldığı kliniğe göre ve uzmana göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Seans ücreti 500-1000 Tl arasında değişir.

 

Sık Sorulan Sorular

1-Karbon Peeling Uygulaması ağrılı bir işlem midir?

Karbon peeling uygulaması ağrılı bir işlem değildir.

 

2- Karbon Peeling Uygulaması ne kadar sürer?

Karbon peeling uygulaması 30 dakika kadar sürendir uygulamadır. İşlem sonrası gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Kızarıklık soyulma gibi etkiler olmaz. Hafif bir pembelik yaşanır ki kısa sürede cilt rahatlar.

 

3- Karbon Peeling Uygulaması etkileri ne zaman görülür?

Karbon peeling uygulaması sonrası ciltte gözle görülür bir aydınlanma ve parlaklık ortaya çıkar.

1 hafta kadar sonra cilt yağlanması azalır ve cilt sağlıkla parlamaya başlar. Gözeneklerin daralması, cilt gençleşmesi yani hücre döngüsünün hızlanması ve leke giderici etkisi 2-4 ayda ortaya çıkar. Carbon peeling işleminin etkinliği 1-1,5 yıl kadar devam eder.