Leke tedavisi nedir?

Cildimizde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan melanin pigment bozukluğunun tedavisini sağlayan işlemlere leke tedavisi denir. Lazer,mezoterapi,kimyasal peeling ,enzim peeling, dermapen ve evde bakım kremleri gibi işlemlerle leke tedavisi yapılabilir.

 

Leke tedavisi nasıl yapılır?

Öncelikle leke tedavi edilebilir bir hastalıktır ancak lekeli cilde yumuşak davranıp sabırlı olmak dokunun kendini düzgün iyileştirmesini bekleyebilmek gerekir.Lekenin durumuna göre Q switch veya nd-yag  lazer ile uygulama yapılabilecek lekelerde 2-4 seans işlem gerektirir. Mezoterapi ve dermapen  ile yapılan leke tedavilerinde 4-6 seans ,kimyasal peeling ile 3-4 seans işlem  gerekir. Yeni tedavi metodu olan enzim peeling ile 1 seans uygulama yapılır.Evde bakım kremleri 6 ay ile 2 yıl süre zarfında kullandırılır. Güneş kremi ise ömür boyu önerilir.

 

Leke tedavisi ile cilt lekelerden temizlenir mi?

Pek çok insanın sorunu olan lekelerden leke tedavileri ile kurtulmak mümkündür.Sadece sabırlı olmak gerekir. Doğru cilt katmanındaki lekeye doğru işlem yapılırsa temiz lekesiz bir cilt oluşur.

 

Leke tedavisi güvenli midir?

Kullanılan metoda göre leke tedavisi ehil ellerde yapılırsa güvenli bir işlemdir. Cildi hırpalamadan yavaş yavaş ve etkin tedavi yapılmalıdır. Cilt nem dengesine dikkat edilmelidir. İşlem esnasında ve sonrasında güneş koruyucu ve pigment baskılayıcı tedavi elzemdir.

 

Leke tedavisi ne kadar sürer?

Leke tedavisi işlemlerinin seans süresi ortalama 30 dakikadır.

 

Leke tedavisi etki süresi nedir?

Belirli seans sayısını tamamlayan ve düzenli leke baskılayıcı ev bakım tedavisine riayet eden ,cildini güneşten koruyan hastalarda korunma süresi uzundur.

 

Leke tedavisi kimlere uygulanabilir?

Cilt leke tedavilerinde kişiye göre tedavi tercihi değişir. Lekesi olan kadın erkek herkese uygun bir tedavi seçeneği bulunabilir.

 

Leke tedavisi fiyatları nedir?

Leke tedavisi uygulama yapılan tedavi seçeneğine göre fiyatlar farklılık gösterir.Seans ücretleri 500 TL ile 5000 TL arasında değişecektir.