Hibrit Dolgu

Anasayfa / Hibrit Dolgu

Hibrit Dolgu Nedir

Hibrit Dolgu ile Doğal Gençlik

Cildinizin doğal ve genç bir görünüm elde etmesi için hibrit dolgusu tedavisinden güvenle faydalanabilirsiniz. Dermatoloji uzmanı tarafından da uygulanan bu yöntemle birlikte daha genç ve dolgun cilde sahip olabilirsiniz. Hibrit dolgusunun en büyük avantajlarından biri, doğru bir şekilde uygulanması durumunda doğrudan cildin üst tabakasını tamir etmesi ve ince kırışıklıkları basit bir şekilde yok etmesidir. Hibrit enerji teknolojisi cilde doğal bir görünüm sunar ve sadece 24 saat içerisinde cildinizin daha dolgun görünmesini sağlar. Bu yöntem doğrudan cerrahi bir uygulama olduğundan doğrudan cildinizin kusursuz bir şekilde gençleşmesini garantili bir şekilde sağlar. Uygulama birçok özelliklere sahiptir. En önemli özelliklerinden biri, minimum düzeyde risk etkenleri oluşturmasıdır.

Hibrit Dolgu Nasıl Uygulanır?

Hibrit dolgu teknolojisi sıcak ve elektriksel görünmez mikro ablazyonu bileşeni üzerinden uygulanır. Söz konusu mikro ablazyon biz dizi enjeksiyonlu özel iğneler üzerinden uygulanır. Sıcak IMA iğne başlığı doğrudan derinin orta kısmını hedefler. Bu kapsamda bu bölümden ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanır. Elektriksel IMA ise, tercih edilen hedef bölüme doğrudan termal olmayan bir enerji üzerinden minik iğneler desteğiyle uygulanır. Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri doğrudan alanında uzman olan dermatoloji uzmanı tarafından uygulanmasıdır. Birçok güzellik uygulamaları amatör güzellik merkezlerinde de uygulanabiliyor. Fakat hibrit dolgu hata kabul etmediğinden amatör güzellik merkezlerince uygulanması sakıncalıdır. Bu uygulama doğrudan hijyenik ortamda gerçekleştiriliyor. Bu nedenle bireylerde enfeksiyon durumları görülmez.

Hibrit Dolgu Ne İşe Yarar?

Merak edilen hibrit dolgu, cilt sağlığı açısından birçok eşsiz faydalar sunar. Bu uygulama galvanik akım, radyo frekans ve trikraksiyonel akım üzerinden cildin daha sıkı bir yapı elde etmesini sağlar. Tedavi uygulaması cildin kollajen oranlarının daha da yükselmesini sağlar. Bu doğrultuda cildin daha genç olmasına destek olur. Hibrit dolgu derinin özellikle üst tabakasını yeniler ve deri altında meydana gelen ince kırışıklıkları ortadan kaldırır. Bu kapsamda cildin daha pürüzsüz olmasına destek olur. Tüm bu etkileri üzerinden daha sıkı ve parlak bir cildin meydana gelmesini sağlar. Hibrit dolgu tedavisi cildin eşsiz bir sıkılık elde etmesini sağlar. Bu sebeple bu uygulama bugün Avrupa ülkelerinden de tercih ediliyor. Özellikle 40 ve üzeri yaşlardaki bireylerde cilt kırışıklıkları yoğun olarak meydana geliyor. Bu gibi durumların garantili olarak yok edilmesi hibrit dolgu üzerinden gerçekleştiriliyor.

Hibrit Dolgu Yan Etkileri Var Mı?

Uygulanan birçok güzellik yöntemlerinde yan etkiler görülebilir. Fakat önemli olan yan etkilerin minimum düzeyde olmasıdır. Bu kapsamda hibrit dolgu yönteminde de doğal olarak hafif düzeyde yan etkiler görülebilir. Fakat söz konusu yan etkiler tedaviden birkaç saat sonrasında etkisini kendiliğinden kaybeder. Hibrit dolgu yan etkileri daha çok bireylerde hafif düzeyde baş ağrısı ve baş dönmesi gibi görülebilir. Kaliteli ağrı kesici ilaçlar üzerinden bu etkiler kolayca yok edilebilir. Diğer güzellik uygulamalarında olduğu gibi hibrit dolgu uygulamasında da bireylerin dikkat etmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. Öncelikle uygulama öncesinde kullanılan ilaçlar hakkında ilgili doktorun bilgilendirilmesi önemlidir. Bununla birlikte uygulamadan en az 8 saat öncesinden kaliteli bir uyku alımı, sigara ve yoğun kafein içeren besin ürünlerinden uzak durulması önerilir. Hibrit dolgu sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. İşlem sonrasında birkaç gün boyunca günlük spor aktivitelerinden uzak durulmasında fayda bulunuyor. Yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalık ilaçları haricinde kullanılan doğal tedavi ilaçlarına birkaç gün boyunca ara verilmesi tavsiye edilir.

Hibrit Dolgu 2021 Fiyatları

2021 yılında Hibrit dolgu fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Bu doğrultuda beklentileriniz doğrultusunda bu işlemi yaptırabilirsiniz. Uygulama fiyatları klinik merkezleri arasında farklılık gösteriyor. Bu sebeple en iyi dermatoloji klinik merkezi tercih etmeniz önerilir. Hibrit dolgu fiyatları geçmiş yıllara oranla 2021 yılında daha düşük bir biçimde sunuluyor. Bu kapsamda ek ücretler ödemeden hibrit dolgu yaptırabilirsiniz. Bu uygulama 2021 güncel fiyatlarına dermatoloji uzmanı klinik sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca hibrit dolgu fiyatlarını klinik merkezleri arasında karşılaştırabilirsiniz. Evinizin konforunda günün 24 saati online randevu alabilirsiniz. Hibrit dolgu uygulaması genellikle sadece 30 dakikalık zaman dilimini kapsar. Bu uygulama genellikle sadece 4 veya en fazla 5 seans üzerinden gerçekleştirilir. Bireyler 24 saat sonrasında sosyal hayatlarına kaldığı yerden devam edebilir.

Hibrit Dolguda Herhangi Bir İyileşme Süreci Gerekli midir?

Hibrit dolgu işleminde genellikle herhangi bir iyileşme süreci gerekli değildir. Çünkü yöntem genellikle kızarıklık ve hafif düzeyde ödem gibi en hafif yan etkiler gösterebiliyor. Söz konusu yan etkiler bireyler arasında ayrıca farklı süreçlerde görülebiliyor. Fakat bu tarz yan etkiler etkili güneş kremleri ve çeşitli losyonlar üzerinden de hızlı bir şekilde yok edilebilir. Bu bakımdan hibrit dolgusu iyileşme sürecinin oldukça kısa olduğunu belirtebiliriz.

Hibrit Dolgu Uygulaması Kimler Yaptırabilir?

Hibrit dolgu uygulamasından dileyen herkes faydalanabilir. Cilt sorunlarına maruz kalanlar doğrudan bu uygulamaya başvurması yeterlidir. Hibrit dolgu uygulaması sadece cilt sorunlarının giderilmesi ve bu kapsamda daha genç cilt yapısı elde edilmesi için uygulanır. Dolaysıyla tedavi uygulamasının farklı durumlarda uygulanması söz konusu değildir. Hibrit dolgu uygulaması en basit şekliyle en hızlı netice sunan ve profesyonel olan bir güzellik uygulamasıdır.

Hibrit Dolgu İşlemiyle Tüm Cilt Kusurları Giderilir mi?

Bazı cilt kusurları doğuştan olabiliyor. Bu tip durumlarda hibrit dolgu uygulamasının yüksek başarılı sonuç sunması oldukça zordur. Fakat hafif ve orta düzeyli cilt sorunlarında uygulama neredeyse yüzde yüze yakın başarılı sonuçlar sunuyor. Sizler de cilt sorunları yaşıyor ve yüksek fiyatlı doğal tedavi seçeneklerine başvurmak yerine hibrit dolgu uygulamasına başvurabilirsiniz.

Dr. ŞULE ŞAKRAK

Bizi takip Edin

Sosyal Medya

Linkler